Založ si blog

Kotlebova strana každým dňom ukazuje, čím v skutočnosti je

Od volieb prešli len dva týždne a za tento krátky čas sa o politickom nováčikovi v parlamente Ľudovej strane – Naše Slovensko hovorilo a napísalo viac ako o samotnom víťazovi volieb. Za vysoký mediálny záujem môže z časti extrémistická ideológia tejto strany a v neposlednom rade aj spoločenské výčiny predstaviteľov tohto zoskupenia.

Hneď v úvode si objasnime podstatu tejto politickej formácie. Je to v podstate politická strana, ktorá je v osobnom vlastníctve banskobystrického župana Mariana Kotlebu. Jej samotná členská základňa je tvorená jeho vlastnými nekritickými obdivovateľmi, ktorí ho majú za poloboha. Stranícka kandidátka do volieb do Národnej rady Slovenskej republiky bola rovnako vyskladaná z jemu verných ľudí. Z ideologického hľadiska sa dajú niektorí jej kandidáti na základe ich verejného pôsobenia a vystupovania definovať ako zvláštna zmes exmečiarovcov, cez ultrakonzervatívcovultranacionalistov až po neofašistovneonacistov. Politický vývoj, pozadie tejto strany a jej jednotlivých kandidátov boli opísané už v jednom z mojich článkov spred volieb.

Teraz sa zamerajme na novú politickú situáciu tejto strany po terajších parlamentných voľbách na Slovensku, v ktorých získala vyše 200 000 hlasov voličov, čo je rovných 8 %, čím táto strana obsadila 14 poslaneckých kresiel v parlamente.

Hneď šesť dní po voľbách sa po verejnom tlaku vzdal poslaneckého mandátu Andrej Medvecký, ktorý bol zvolený za toto politické hnutie, pretože bol trestne stíhaný za rasovo motivovaný útok na Dominikánca kvôli farbe jeho pokožky a ktorému spôsobil zranenia s dĺžkou liečby 30 dní. V minulosti už bol odsúdený za to, že šoféroval motorové vozidlo v podnapitom stave. Tiež je vyšetrovaný za napadnutie iného muža tentokrát z Trstenej.

Avšak aj jeho náhradník 22-ročný Milan Mazurek je „vydarené číslo“, čom svedčí aj jeho  facebookový profil, na ktorom má rasistické reči, schvaľuje násilie, obhajuje Adolfa Hitlera a spochybňuje holokaust. Zúčastnil sa na viacerých protirómskych pochodov a bol aj na protimoslimskej demonštrácií v Bratislave, kde reval na matku s dieťaťom. Potom nasledovalo hádzanie dlažobných kociek na mladú rodinu. Asi najzvrátenejšie na tom všetkom je, že práve tento poslanec sa stal členom parlamentného Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Ďalší poslanec Peter Krupa prišiel na prvé zasadnutie politických strán v parlamente vyzbrojený pištoľou s ostrými nábojmi. Sám odmietol na akékoľvek otázky novinárov odpovedať. Jeho šéf Marian Kotleba to, že jeho poslanec chodí vyzbrojení do parlamentu, považuje za normálne. Zrejme chcú dať kotlebovci každému najavo, že s nimi žiadne žarty v parlamente nebudú a keď to bude potrebné, tak použijú aj zbrane. Podobne ako jeho už spomenutý poslanecký kolega Milan Mazurek aj on na Facebooku šíri nenávisť voči Židom, Rómom a moslimom a oslavuje vznik slovenského klérofašistického štátu.

Naposledy sa šéf ĽS-NS Marian Kotleba zviditeľnil dnes, keď navrhol namiesto štyroch len troch podpredsedov NR SR napriek tomu, že na pracovnom stretnutí politických strán súhlasil so štyrmi podpredsedami Národnej rady. Predseda neofašistickej strany tak v záujme verejného zviditeľnenia seba a svojej strany porušil vopred vyrokovanú dohodu lídrov parlamentných strán.

Niektorým ľuďom naháňa strach nová nastupujúca vláda, o ktorej tvrdia, že bude len kradnúť. Mne však viac naháňa strach opozícia tvorená neofašistami, politickými exhibicionistami, grobiánmi a hulvátmi v jednom podaní.

Prečo voliť Husára

06.04.2016

V sobotňajších voľbách o post primátora mesta Zlaté Moravce sa o Vašu dôveru uchádza PaedDr. Dušan Husár, riaditeľ Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach a nezávislý poslanec viac »

Prečo voliť primátora

04.04.2016

Už túto sobotu Zlatomoravčania pristúpia po necelých dvoch rokoch k novej voľbe primátora svojho mesta potom, čo v tejto funkcii po odsudzujúcom právoplatnom rozsudku skončila Serafína Ostrihoňová. viac »

Z podsvetia do parlamentu ? ? ?

10.03.2016

Pred voľbami som napísal blog, v ktorom som upriamil pozornosť na vtedy nádejného (ne)politika Borisa Kollára a jeho hnutie Sme rodina. Už vtedy som upozornil na jeho kontakty na organizovaný zločin viac »

policia, prezidium policajneho zboru

Nové časy v polícii

10.12.2018 06:00

Políciu čakajú veľké zmeny. Poslanci schválili novelu zákona o Policajnom zbore.

vianocne trhy, bratislava 2017, advent,

VIDEO: Na biznis na vianočných trhoch doplácajú ľudia

10.12.2018 06:00

Vianoce sú sviatky, na ktorých sa dá dobre zarobiť, čo predajcovia pochopili už dávno. Bratislavské vianočné trhy sa za posledné roky stali biznisom nielen pre trhovcov, ale aj pre hlavné mesto.

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

ivanihnacak

Najpodivuhodnejšie na budúcnosti je predstava, že našu dobu budú nazývať staré zlaté časy. Ernest Miller Hemingway

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 83268x
Priemerná čítanosť článkov: 4163x

Autor blogu

Kategórie